Koupi postele nepřikládá mnoho z nás takovou pozornost, jakou by mělo. Hlavními atributy při výběru postele bývají design, barva a cena. Postup by měl být úplně opačný. U nové postele by nás měl v první řadě zajímat materiál, ze kterého je postel vyrobena a až poté se soustředit na design, barvu a tak podobně. Postel nedělá postelí jen její rám, jehož výběru je často věnována největší pozornost. U výběru postele také nesmíme zapomínat na matraci a rošty.
Rám postele
U rámu postele by nás víc než cokoli jiného měl zajímat materiál, ze kterého je vyrobený. Rám postele může být vyrobený z masivního dřeva, lamina nebo kovu. Nejkvalitnější postel je postel z masivního dřeva. Kvalitní postel z masivu je prakticky investicí na celý život. Levnější variantou je postel z lamina. Nevýhodou laminových postelí je, že po čase začnou vrzat a nemají takovou životnost, jako postele z masivu. Kovové postele se svou kvalitou hodně blíží k postelím z lamina. Evergreenem posledních let jsou postele čalouněné. Tyto postele jsou ve většině případů vyrobeny z lamina, mají tudíž stejné vlastnosti.
Rošty a matrace
Při výběru nové postele se na matrace a rošty zapomíná nejvíce. To je ale velká chyba. Matrace a rošty jsou možná ještě důležitější než samotný rám. Rošt je v podstatě to hlavní, co drží matraci umístěnou v rámu, dopružuje matraci čímž prodlužuje její životnost, zajišťuje pohodlnou podporu pro páteř, ale také větrání postele. Vybírat můžete z roštů lamelových a roštů z masivu. Posledním neméně důležitým prvkem je matrace. Matrací je na trhu nepřeberné množství. Liší se od sebe různými stupni tvrdosti a použitými materiály. Poradit s výběrem matrace není dost dobře možné, musí být pohodlná pro vás. Obecně ale platí pravidlo, že čím jste těžší, tím by měla být matrace tvrdší.

Comments are closed.