Ponorná čerpadla jsou důmyslným pomocníkem v mnoha oblastech. Jejich práci můžeme využít například pro snadné čerpání vody v bazénu, nebo ze sběrných nádrží na vodu. Jsou nepostradatelné při vysoušení sklepů po povodních, nebo při čerpání vody ze studny. Některé z ponorných čerpadel disponují vylepšenými funkcemi. Například kalová ponorná čerpadla mohou tak čerpat i více znečištěnou vodu. Nejpropracovanější modely jsou vybaveny sekacím zařízením, které si dokáže hravě poradit s usazeninami a nečistotami.

Jaro je obdobím, kdy zájem o ponorná čerpadla každoročně vrcholí. Zahrádkáři i majitelé domů se připravují na letní sezónu, ke které budou čerpadlo potřebovat. Rozlišujeme dva typy ponorných čerpadel – čerpadla kalová a tlaková. Kalová se používají zejména pro odsávání znečištěné vody obsahující usazeniny, splašky či jiné nečistoty. Tlaková čerpadla jsou pak vhodnější pro čerpání vody ze studní. Míra tlaku určuje, z jaké hloubky a v jakém objemu dokáže vodu přepravit. Ponorná čerpadla jsou ideální pro hlubší studně, jejichž hloubka přesahuje 8 metrů. Tvar je přizpůsoben úzkým prostorám vrtu. Speciálně vytvořená čerpadla do úzkých studní mají vnější průměr jen několik málo centimetrů. I přes svou útlost však dokážou vytlačit vodu až do 70 metrů.

Na co dbát při koupi ponorného čerpadla?

Jako záruka kvality vám může vždy sloužit osvědčená značka. Za zmínku stojí, že České republice sídlí hlavní výrobce světově uznávané značky čerpadel Grundfos, která je jedním z největších výrobců oběhových čerpadel pro vytápěcí a chladící systémy. Zvážit byste rovněž měli zejména účel, pro který chcete čerpadlo využívat. S tím souvisí i požadovaný výkon. Rozdílné vlastnosti bude mít čerpadlo určené pro občasné, nebo každodenní použití. Nakoupíte-li u autorizovaných prodejců, můžete si být jisti profesionálním poradenstvím, servisem i kvalitními výrobky.

Comments are closed.