Prach nemá doma rád asi nikdo. Pojí se s ním potíže s dýcháním. Vadí nám taky na nábytku, kde vypadá jako špína, i když je jinak uklizeno. Jedinou cestou, jak se ho na chvíli zbavit, je skutečně pravidelným uklízením. Bez vysávání by to pak nešlo.

Dobrých výsledků ve vyluxování jde dosáhnout jen s dobrým vysavačem. Kvalitní vysavač obsahuje špičkové filtry do vysavačů a jsou natolik utěsněné, že vzduch s prachem projde jen a pouze přes filtr a nemá možnost projít někde netěsnostmi kolem filtru.

Samotné sáčky do vysavačů fungují jako částečné filtry. V některých vysavačích se stávají dokonce jediným filtračním zařízením. Takové vysavače mají dokonalé utěsnění, že další filtry nepotřebují. Proto hraje kvalita sáčků důležitou roli. Ačkoli se stále hojně používají papírové sáčky do vysavačů, především kvůli jejich nízké ceně, nezajišťují takou filtraci vzduchu. Navíc se někdy mohou i protrhnout. Namísto nich se dají pořídit syntetické a látkové sáčky do vysavačů. Pro každý vysavač se shánějí konkrétní typy sáčků do vysavačů. Sáčky vždy nesou číselná označení. K vysavači je pak vždy také číselný seznam sáčků, které vysavač doplňují.

Jestli se zajímáte o kvalitu a provedení sáčků do vysavačů blíže a chcete například vědět, jestli je výhodnější použití sáčkového vysavače, nebo je výhodnější pořídit bezsáčkový vysavač, můžete zavítat na web filtrysackydovysavace.cz, které jsou více soustředěny na sáčky a filtry do vysavačů.

Comments are closed.